ULUER SAVUNMA

Uluer Group bünyesinde 2018 yılında kurulan, NATO ve Millî Savunma Bakanlığı Tesis ve Kişi Güvenlik Belgelerine sahip olan Uluer Savunma Sanayi A.Ş. envanterindeki Shayka taktik tüfeği, uzun yıllardır hükümetlerin, güvenlik güçlerinin, kolluk kuvvetlerinin tercihi olmuştur.

Shayka Taktik Tüfeğinden yola çıkılarak Shayka markasıyla üretilen yeni tüfek modelleri ile çağın gereklerine uygun olarak üretilen çeşitli silah, mühimmat ve teçhizatın envantere katılmasıyla ürün çeşitliliği artırılmıştır. Uluer Savunma, 2021 yılında Çekya merkezli Dünyaca ünlü MPI şirketinin Türkiye dahil 4 ülkede distribütörlüğünü de alarak, üst düzey savunma sanayi ürünlerinin yabancı ülkeler arası tedarikine de hız vermiştir. Ayrıca Uluer Savunma, T.C. Millî Savunma Bakanlığı tarafından Mayın Arama-Tarama-Temizleme Faaliyetleri ve Kalite Güvence / Kalite Kontrol yapmak üzere yetkilendirilerek akredite edilmiştir.

Website

SATÜDAŞ

Uluer Group tarafından 2019 yılında devralınan SATÜDAŞ, 1971 yılında devlet eliyle kurulmuş ve şirket tarafından, Nevşehir'de yetiştirilen/depolanan patateslerin büyük bir kısmı satın alınarak sağlıklı gıda üretilmektedir.

Üretim kapasitesi, istihdam edilen personel sayısı ve halihazırda tam entegre şekilde çalışan üretim hatlarıyla, Dünya standartlarının üstünde bir titizlikle üretim yapılmaktadır. BRC, TSE ve ISO Kalite ve Uluslararası Gıda Güvenliği belgelerine sahip, Patates Püresi, Patates Unu ve diğer patates ürünlerini üreten Türkiye’deki İlk ve Tek Tesis; Patates Cipsi ve türevleri alanında da Türkiye’nin ilk tesisi olan SATÜDAŞ, efsanevi PAT markasıyla ürünlerini sunmaktadır. Yıllık 35.000 Ton patates işleme kapasitesine sahip, 40.000 m² arazi üzerinde kurulu tesis, üretim kapasitesi ve operasyonel gücü dolayısıyla da Dünya pazarında önemli bir yere sahiptir.

Website

SRI LANKA BALLOON

 
Uluer Group tarafından 2016 yılında “Lanka Ballooning (Pvt) Ltd” adı altında Sri Lanka'da kurulan Sri Lanka Balloon, yurtdışında faaliyet gösteren ilk Türk balon ve havacılık şirketi olmasının yanı sıra, yurtdışındaki tek özel bayrak taşıyıcı havacılık şirketi oldu.

Sri Lanka'da yerli ve yabancı müşterilerine deneyimli uçuş ve yer ekibi, lüks araç filosu, 2 balon ve 26 yolcu kapasitesi ile hizmet vermektedir. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Sigiriya ile Güney Asya’nın En Büyük Altın Buda Heykelini de içinde barındıran Dambulla kentlerinin tropikal ve doğal güzellikleri üzerinde balon uçuşları düzenlenmektedir.

Website


NYSSA TOURISM HOLDINGS

 
Uluer Group tarafından 2019 yılında Tanzanya’da kurulan Nyssa Tourism Holdings, Nyssa Balloon Safaris - Serengeti şirketiyle Sıcak Hava Balonculuğu ve Nyssa Lodges şirketiyle Otelcilik faaliyetleri başta olmak üzere ülkede turizm faaliyetlerinde bulunmaktadır.

Afrika turizminin gözdesi Tanzanya’da Darüsselam, ve Serengeti Milli Parkı gibi dünyaca ünlü destinasyonlarda Nyssa Tourism Holdings’in önemli yatırımları mevcuttur. Devam eden otel yatırımları ve balon operasyonları, bölge turizmine ciddi katkı sağladığı gibi, Tanzanya'daki en büyük Türk sermayeli Doğrudan Yabancı Yatırım olan Nyssa Holding, Türk yatırımcısının marka projelerdeki payını da artırmaktadır.

Website


MIMI HOTEL ANKARA

 
Mimi Hotel Ankara (eski adıyla Koru Hotel Çankaya), Türkiye'nin başkenti Ankara'nın bürokrasisi ve iş dünyasının merkezi Gaziosmanpaşa'da yer almaktadır.

Misafirlerine kusursuz hizmet verme anlayışıyla konforun estetikle buluştuğu noktada lüks 49 odası, 300 kişilik çok amaçlı toplantı salonu, 80 kişilik Mimi Restaurant, 40 kişilik Lobby Bar ve Hamam & Spa ile hizmet vermektedir. 4 yıldızlı bir otelin kalitesi; modern yapısı ve sıcak atmosferi ile bütünleştirerek misafirlerine çok özel bir şehir oteli deneyimi sunmaktadır.

Website

MIMI CAPPADOCIA BOUTIQUE HOTEL

Mimi Cappadocia Butik Hotel, Kapadokya'nın kalbi Nevşehir’in Uçhisar Kasabası'nda yer almaktadır. Üst kalitede dekore edilmiş, balkonlu, manzaralı, mağara, jakuzili, hamamlı seçenekleriyle 14 adet Cave (Mağara) ve Taş Odası ile farklı bir Kapadokya deneyimi sunmaktadır.

Uçhisar Kalesi ve Güvercinlik Vadisi başta olmak üzere, çevresindeki vadilerin muhteşem manzarası, balon uçuş sahasına ve bölgeye hakim konumu, kolay ulaşım olanakları, bölgenin en geniş teras oturma ve fotoğraf alanları ile öne çıkmaktadır.

Website

KOLCUOĞLU ÜRGÜP

İçinde tarihi kilise ve papaz evi de bulunan 350 yıllık tarihi konak ve kompleksi, Uluer Group tarafından 2003 yılında Türk Hava Kurumu'ndan satın alınmıştır.

Tarihi dokusuna zarar vermeden titizlikle yürütülen restorasyon çalışmaları 6 yılda tamamlanarak Kolcuoğlu markası ile Franchise işletme olarak hizmet vermeye başlanmıştır. Kapadokya’nın merkezi Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde, şehir merkezindeki Cumhuriyet Meydanı’nda yer alan tesis, ilçeye hâkim konumu ve Temenni Tepesi manzarasıyla Metrelik Kebap ve Kapadokya’nın meşhur Testi Kebabı gibi eşsiz lezzetler sunmaktadır.

Website

KAPADOKYA TV

Nevşehir'de bölgesel olarak yayın yapan ilk televizyon kanalı olan Kapadokya TV (Kapadokya TV A.Ş.), Kültür ve Turizm Başkenti Kapadokya'nın Dünyaya açılan kapısı oldu.

Uluer Group bünyesinde faaliyetlerini sürdürmekte olan Kapadokya TV, karasal yayını, haber sitesi, internet radyosu ve Cappadocia Life Kültür ve Sanat Dergisi ile Kapadokya'nın tanıtımında önemli rol oynamaktadır. Bölge turizminin ülke ve dünya gündeminde yer bulmasına doğrudan vesile olduğu gibi, yayımladığı Cappadocia Life dergisi ile bölgenin ilk ve en prestijli yayınını sunmuştur.

Website

TEMPEST TOUR

Tempest Tour, 1993 yılında kurulmuş ve TÜRSAB A Grubu Seyahat Acentası sertifikasına sahip bir turizm şirketidir.

Incoming Turist Operasyonları, Uluslararası Toplantı Organizasyonları, Bölge Turları ve Yolcu Taşımacılığı alanlarında faaliyet göstermektedir. Uluer Group’un ilk köklü şirketlerinden olan Tempest Tour, İstanbul merkezli operasyonları ile Uzak Doğulu grupların incoming turlarını düzenlemiş, Çin ve Hong Kong’dan Türkiye’ye turist getiren ilk A Grubu Seyahat Acentelerinden biri olmuş, uzun yıllar Ankara - Çayhane Sokak’ta Uluslararası kuruluşların üst düzey toplantı ve etkinliklerini başarıyla organize etmiştir.

Website

HERTUR

20 yıllık bir geçmişe sahip olan Hertur, Uluer Group’un yatırım şirketlerinden biridir.

Başta otel ve turistik işletme yatırımları olmak üzere hastane, iş merkezi, fabrika ve konut gibi gayrimenkul yatırımlarıyla iştigal olan Hertur, ismini kurucusu Halil ULUER’den almıştır.