Misyonumuz, yaratıcılığımızı uygun bir çözüm haline getirmektir

Kendimizi tanıtırken, şeklimizden çok ruhumuzu anlatmaya çalıyoruz; biz sağlıklıyız. Maddi ve manevi varlıklarımızla güçlüyüz, kendimize iyi bakıyoruz. Biz iyi niyetliyiz. Hata yapabiliriz ama çözüm için uğraşmaktan yılmayız.
Biz dürüstüz. Şeffaf olmaktan bugüne kadar bir zarar görmedik. Biz neşeliyiz. Sosyal olmayı, gülmeyi, hep birlikte eğlenmeyi seviyoruz. Biz genciz. Olgunluk çağımıza yaklaşıyoruz ama çok uzun yıllar sonra da genç olduğumuzu söylemek istiyoruz. Biz yetenekliyiz. Markalarımızı başarıyla yönetiyoruz. Biz yardımseveriz. Toplumsal problemlere duyarlıyız, duyarlı olmayanları da davet ederiz. Biz empati sahibiyiz. Halden anlar ve çözüm ararız. Biz pozitifiz. Yaşamın karmaşası içinde hem kendimize hem de çevremize pozitif enerji veririz ve bunu yapmayı çok severiz. Çünkü biz iyi bir ekibiz.

Saygılarımızla,
Uluer Group

We Thrive On Challenging Projects That Produce Bigger Rewards.

0
Müşteri
0
Yıl
0
Çalışan

Yönetim Kurulu

Dr. Halil Uluer
Dr. Halil UluerYKB
Yüzyıllardır ticaretle uğraşan Nevşehirli bir ailenin 3. erkek çocuğu olarak Nevşehir’de dünya’ya geldi. 4 erkek 1 kız olmak üzere 5 kardeştir. Sülalesi soy ismi kanunundan önce “Hacısofuoğlu” lakabıyla anılan eski ve köklü bir ailedir. Türkmen Aşireti olarak Ataları yüzlerce yıl önce Orta Asya”dan, Türkistan Topraklarından gelmiştir. Babası Abdullah Uluer , merhum Dedesi İsmail Hakkı Uluer ve onun babası ve dedeleri manifatura tüccarlığı yaptılar. Öğrenimi Nevşehir İstiklal İ.Ö.O ve İmam Hatip Lisesinde yaptı. Askerliğini Kayseri Hava İndirme Tugayı ve Güneydoğuda Paraşütçü ve dağcı Komando olarak yaptı. Yüksek öğrenimini Kyiv National Taras Shevchenko Üniversitesi Ekonomi Fakültesi’nde yaptı. Aynı üniversitede Girişimcilik Ekonomisi Uzmanlığı alanında Doktora yaptı.

Evli ve ikisi erkek biri kız olmak üzere 3 çocuk babası ve Zeynep Uluer’in dedesidir. İlk oğlu Mahmut Uluer; Hukuk Fakültesi Mezunudur. Avukat, (Öğretmen Pilot, Uluslararası Uzunyol Kaptanı, Gazeteci, Uluslararası Bağımsız Gözlemci) Uluer Group Şirketleri kurucu ortağı, Uluer Group ve Kapadokya Medya Group Başkan Vekili olup aynı zamanda Genel Müdürlüğünü yapmaktadır. İkinci oğlu Fatih Han ULUER; Üniversite öğrencisi olup İç mimarlık okumaktadır. Kızı Meryem Nur ULUER; lise öğrencisidir.

Kaybetmeye hiç alışık olmayan Dr. Halil ULUER”in 2002-2003 yıllarında Anavatan Partisi Nevşehir İl Başkanı olarak başladığı siyaset hayatı, kazanamadığı Anavatan Partisi Genel Başkanlık Adaylığı ile son buldu.

Turizm sektörü başta olmak üzere havacılık, denizcilik, yazılı & görsel medya ve mağaza işletmecilikleri olmak üzere 8 tane şirketin yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır. Farklı yerleri, farklı insanları ve farklı yaşamları görmek uğruna neredeyse bütün dünyayı birkaç kez gezdi.

Kapadokya bölgesine gelen birçok Devlet Başkanı ve üst düzey Bürokratlara gösterdiği misafirpeverlik, ilgi ve alaka zamanla dostluğa dönüşünce, Dr. Halil ULUER bir çok Devlet Başkanı ve üst düzey yöneticilerin özel misafiri olarak ağırlandı. İsviçre Cumhurbaşkanı Sayın Pascal COUCHEPIN,e Bern’deki Cumhurbaşkanlık Sarayına Dev Türk Bayrağı astırdı. Bu dev Bayrak 30 metre uzunluğunda yarısı Türk Bayrağı yarısı İsviçre Bayrağı olarak özel yaptırılmış Kapadokya’da gökyüzünde dalgalandırıldıktan sonra Dr. Halil ULUER tarafından Konuk Cumhurbaşkanına hediye edilmişti.

“Her şey Kapadokya için” sloganıyla yola çıkan Dr. Halil ULUER, Kapadokya”daki sıcak hava balonculuğunun uçuş ve cazibe merkezi olması için ilk adımları 2006 yılında kurduğu Anatolian Balloons ile attı. Dünyanın ilk ve tek ISO 9001-2001 Kalite Belgesine sahip Anatolian Balloons; Dünyanın en büyük sıcak hava balon şirketi oldu.

Dünya’da bir çok ilklere imza atan Dr. Halil ULUER, Dünyanın en büyük sıcak hava balonu”nu rekor kırmak için özel yaptırdı. Dünyada ilk kez Balondan televizyon ve radyo ile canlı yayınlar yapıldı. Hiç bir kurumdan maddi ve manevi destek almaksızın Bütün Dünya’da turizm fuarlarında Kapadokya tanıtımı için yoğun uğraşlar verdi.

Bir fuar için bulunduğu Çin”in Guangzhou şehrinde beraberindeki bir arkadaşının çantasını alıp kaçan yankesiciyi yakalayarak Çin Polisine teslim etti. Aranan meşhur yankesici infaz edildi. Çin Halk Cumhuriyeti Devleti Halil ULUER”e Üstün Cesaret Madalyası verdi.

Son zamanlarda neredeyse bütün mesaisini Kapadokya tanıtımına ve Türk Dünyası’na adayan Dr. Halil ULUER Kazakistan Cumhurbaşkanı Sayın Nursultan NAZARBAYEV ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah GÜL Tarafından Kazakistan Cumhuriyeti Nevşehir Fahri Konsolosu olarak atandı.

Dr.Uluer, Girişimcilik Ekonomisi olmak üzere 1 Akademik Doktora, 3 Fahri Doktora ve 1 Fahri Profesörlük ünvanı sahibidir. Rusya Bilim Kurulu üyeliğine seçilmiş tek Türk Bilim Adamıdır.

Av. Mahmut Sami Uluer
Av. Mahmut Sami UluerGM
Avukat – Sri Lanka Cumhuriyeti Fahri Konsolosu – Ticari ve Öğretmen Balon Pilotu – Uluer Group Genel Müdürü

21 Eylül 1989 tarihinde Nevşehir’de doğdu. Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nda başladığı eğitim hayatına Güzelyurt Turgut Akdevelioğlu İlköğretim Okulu ve Altınyıldız Koleji’nde devam ederek 2006 yılında mezun oldu. Aynı yıl T.C. Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazanarak burada lisans öğrenimine başladı, 2012 yılında mezun oldu. Avukatlık Stajını Nevşehir’de tamamlayarak Nevşehir Barosu’na kayıtlı Avukat oldu.

2006 ve 2007 yıllarında Londra’da yabancı dil eğitimi aldı.

İngiltere, İspanya, Rusya ve Türkiye’de eğitim alarak 2007 yılında Hususi, 2008 yılında da Ticari Balon Pilotu oldu. 2009 yılında Öğretmen Pilot oldu. Yönetim kurulu üyesi olduğu Anatolian Balloons ve Discovery Balloons turistik balon işletmelerinde Uçuş İşletme ve Eğitim Müdürü, Başpilot ve akabinde Genel Müdür olarak ticari hayatını sürdürdü.

2011 yılında T.C. Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Kontrol Pilotu oldu. Çok sayıda pilot yetiştirdi ve yabancı pilotların Türkiye’de uçuş yapabilmeleri için gerekli kontrol ve eğitim görevlerini Genel Müdürlük adına yerine getirdi.

2011 yılında Kapadokya TV’nin yönetim kurulu üyesi oldu.

2011 yılında Uluslararası Bağımsız Gözlemci oldu. Kazakistan Cumhuriyeti Devlet Başkanlığı Seçimlerinde görev alarak seçim sandıklarını ve seçim kurullarını denetledi.

2013 yılında Demokratik ve Sosyalist Sri Lanka Cumhuriyeti Nevşehir Fahri Konsolosu olarak atandı.

6 Eylül 2013 tarihinde AK Parti Nevşehir Gençlik Kolları İl Başkanlığı görevinde başladı.

Ocak 2014’te AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Teşkilat Komisyonu Üyeliği ve Teşkilat Başkan Yardımcılığı görevine başladı. Askerlik hizmeti için ara verdiği bu görevini 11 Ağustos 2014 tarihine kadar başarıyla yürüttü.

Müsiad Nevşehir şubesinin kuruluşunda aktif görev aldı. Bunların yanı sıra çeşitli sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarında yer aldı.

Gönüllü olarak yerine getirmek istediği askerlik görevini, yavru vatan Kıbrıs’ta konuşlu 14. Zırhlı Tugay ve Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı’nda Kısa Dönem Er olarak başarıyla tamamladı.

Aktif olarak yürüttüğü Sri Lanka Fahri Konsolosluğu görevi neticesinde Sri Lanka’da yatırım yaparak, 2016 yılında Sri Lanka Balloon şirketini kurdu. Böylece yurtdışında havacılık alanında faaliyet gösteren ilk Türk şirketini kurmuş oldu.

Aile şirketlerinden oluşan Uluer Group‘un Genel Müdürü olarak ticari hayatını sürdürmektedir.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.

İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Fatihhan Uluer
Fatihhan UluerYKÜ
İstabul Aydın Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencisi. Uluer Group Yönetim Kurulu Üyesi

Paramotor ve Sıcak Hava Balonu Pilotu. Uluer Group Yönetim Kurulu Üyesi.

T.C. Sağlık Bakanlığı İlkyardımcı Lisansı, Telsizle Haberleşme Lisansı, Dökmegaz Yangın Söndürme Sertifikası sahibidir.

İngiliz Balon Üreticisi Lindstrand Balloons ve İspanyol Balon Üreticisi Ultramagic Balloons tarafından lisanslı bakım teknisyenidir.

Londra LSI dil okulunda yabancı dil eğitimi aldı.

Scuba Dalıcı.

Profesyonel Fotoğrafçı.

Globaliz ve Dünya Çapında Müşterilere Hizmet Veriyoruz.

Uluer Group Konum