Sıcak Hava Balonu İşletmeleri

1- Anatolian Balloons – Göreme, Kapadokya / Türkiye

2006 yılında kurulan Anatolian Balloons, Uluer Havacılık Turizm ve Tic. Ltd. Şti unvan adıyla T.C. Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından TR-B-006 numaralı İşletme Ruhsatı ile lisanslandırılmış bir balon işletmesidir. Kuruluş sırası bakımından 6. balon işletmesi olmasına rağmen, Türk ve Dünya kamuoyu, ticari balonculuğu Anatolian Balloons ile tanımış ve Kapadokya’nin Dünya Balon Cazibe Merkezi olmasında çok büyük katkıları olmuştur. Yine Dünyanın En Büyük Balonu da Anatolian Balloons tarafından imal ettirilerek, 36 yolcu kapasitesi ile Türk sivil havacılığı adına bir rekor kaydetmiştir. Günümüz itibariyle filomuzda bulunan 16 balon, firmamızın tasarımı ile yolcu taşımacılığı maksadıyla özel olarak üretilmiştir. 222 yolcu kapasitesine sahip olmamız, bizi dünyanın en büyük balon firması yapmaktadır. Anatolian Balloons, sektörde ilk kez ISO 9001:2008 Kalite Belgesi’ne layık görülmüştür.

Anatolian Balloons

Adnan Menderes Cad. No:34 Göreme / Nevşehir

+90 384 271 23 00

info@anatolianballoons.com

www.anatolianballoons.com

2- Discovery Balloons – Uçhisar, Kapadokya / Türkiye

Discovery Balloons, 2011 Discovery Havacılık Turizm ve Tic. Ltd. Şti unvan adıyla T.C. Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından TR-B-016 numaralı İşletme Ruhsatı ile lisanslandırılmış bir balon işletmesidir. Uluer Group yatırımı olarak kurulan Discovery Balloons, ağılıklı olarak yabancı gruplara hizmet vermektedir. Filomuzda bulunan 5 balon, firmamızın tasarımı ile yolcu taşımacılığı maksadıyla özel olarak üretilmiştir. 130 yolcu kapasitesine sahip olmamız, bizi dünyanın en büyük balon firmalarından biri yapmaktadır.

Yukarı Mah. Aksoy Sok. No:15 Uçhisar / Nevşehir

+90 384 214 23 00

info@discoveryballoons.com

www.discoveryballoons.com

3- Sri Lanka Balloon – Dambulla, Sigiriya / Sri Lanka

Uluer Group tarafından 2016 yılında Güney Asya ülkesi Sri Lanka‘da “Lanka Ballooning (Pvt) Ltd” unvan adıyla kurulan Sri Lanka Balloon, yurtdışında faaliyet gösteren ilk ve tek Türk balon ve havacılık işletmesi olmasının yanı sıra,  yurtdışındaki tek özel bayrak taşıyıcı havacılık şirketi olmuştur. 2 balon, 26 yolcu kapasitesi ile tropikal cennet olarak anılan Sri Lanka’da yerli ve yabancı müşterilerine hizmet vermektedir.

Sri Lanka Balloon

1st Mile Post, Batuyaya, Kandalama Road, Dambulla / Sri Lanka

+94 (0) 77 472 7700

info@srilankaballoon.com

www.srilankaballoon.com

Tempest Tour

Tempest Tour Turizm ve Ticaret Ltd Şti, 1993 yılında kurulmuş, TÜRSAB A Grubu Seyahat Acentesi belgeli turizm şirketidir. Incoming Operasyonları, Toplantı Organizasyonları, Bölgesel Turlar ve Yolcu Taşımacılığı alanlarında faaliyet göstermektedir.

Tempest Tour Turizm

Yukarı Mah. Aksoy Sok. No:15 Uçhisar / Nevşehir

tempest@uluergroup.com

www.tempesttour.com.tr

Tempest Jeep Safari

2014 yılında Kapadokya’da profesyonel anlamda Jeep Safari hizmetinin öncüsü olarak kurulmuş, Kültür ve Turizm Bakanlığı Jeep Safari Ruhsatlı açık hava aktiviteleri düzenleyen turizm kuruluşudur. 20 civarında 4×4 ve son model araçlarla Kapadokya bölgesinde yerli ve yabancı misafirler için şoförlü jeep safari turları düzenlemektedir.

Adnan Menderes Cad. No:34 Göreme / Nevşehir

+90 384 271 23 00

tempest@uluergroup.com

www.cappadociajeepsafari.com

Kolcuoğlu Restaurant – Ürgüp

350 yıllık tarihi geçmişi olan tesis, 2003 yılında Uluer Group tarafından Türk Hava Kurumu’ndan satın alındı. Tarihi dokusuna zarar vermeden, titizlikle yürütülen restorasyon çalışmaları 6 yılda tamamlanarak Kolcuoğlu Ürgüp markasıyla hizmet vermeye başladı.

Duayeri Mah. İstiklal Cad. No:34 Ürgüp / Nevşehir

+90 384 341 24 00

info@kolcuogluurgup.com

www.kolcuogluurgup.com

Kapadokya TV & Kapadokya Medya Grup

Nevşehir’de bölgesel yayın yapan Kapadokya TV Yayıncılık A.Ş., Kültür ve Turizm Başkenti Kapadokya’nın Dünyaya açılan kapısı olmuştur. Kapadokya TV karasal yayını, haber sitesi, internet radyosu ve Cappadocia Life Kültür – Sanat Dergisi ile Kapadokya’nın tanıtımında önemli rol oynamaktadır.

2000 Evler Mahallesi TOKİ İş Merkezi No:16 Nevşehir

Uluer Defense

Uzun yıllar boyunca USAŞ | Uluer Savunma Sanayi taktik av tüfekleri, güvenilir av tüfeği talep eden hükümetlerin, güvenlik yüklenicilerinin, kolluk kuvvetlerinin seçimi olmuştur. Pompalı ve yarı otomatik av tüfeği tasarımlarımız, en zorlu koşullar ve durumlar altında, her kıtada ve dünyanın her köşesinde gücünü, dayanıklılığını ve kalitesini kanıtlamıştır. Bu silahlar, ateş altında mutlak güvenilirlik için kesin olarak ölçülmüş ve CNC kesimli iç parçalar kullanılarak sağlam bir şekilde yapılmıştır. İster potansiyel olarak tehlikeli bir durumda kolluk görevlisi, isterse kendisi ve sevdikleri için güvenli ve emniyetli bir ortam isteyen bir vatandaş olsun, USAŞ | Uluer Savunma Sanayi taktik av tüfeklerine en çok ihtiyaç duyduğunuzda güvenebilirsiniz.

Uluer Savunma Sanayi A.Ş.

43169. Sok. No:26/A Huğlu- Beyşehir / Konya

+90 332 516 12 00

info@uluerdefense.com

www.uluerdefense.com